İkonlar
 • Hızlı Gönderim
  Tüm Ürünlerimiz Stoklu
 • Kapıda Ödeme İmkanı
  99TL Üzerinde Geçerli
 • %100 Orijinal
  Orijinal Ürün Garantisi
 • Müşteri Hizmetleri
  0530 775 05 01

Bepanthol Sensİderm Kasıntı Gıderıcı Krem 20 Gr (BEP350223)

0,00
Marka : Bepanthol
İndirim Oranı : %18 İndirim
Fiyat : 29,90 TL(KDV Dahil)
İndirimli : 24,50 TL(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 2
Tahmini Teslim Süresi : 2 Gün
Barkod : 8699546350223

bepanthol-sensiderm-kasinti-giderici-krem-20-gr

Adet

Artır Azalt

 

Bepanthol Sensİderm Kaşıntı Giderici Krem 20 Gr

Kortizon içermez.

Klinik olarak test edilmiştir.

Tahriş olmuş ciltte görülen kızarıklık ve kaşıntıyı giderir, cildi rahatlatır.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem kortizon içermeyen formülüyle kaşıntıyı yatıştırırken, cilt bariyerinin yeniden yapılandırılmasını sağlayarak

Cildi iyileştirir ve kaşıntı hissini giderir.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem nedir ve ne zaman kullanılmalıdır?

Kuruluk, atopik dermatit/ekzema, alerjik cilt reaksiyonları ve farklı pek çok tahriş ciltte kızarıklık, şişlik ve kaşıntıya neden olabilir. Yoğun kaşıntı, ciltte kazıma isteği oluşturabilir ve bu da cildin daha fazla zarar görmesine neden olur.

Kaşıntı Giderici Krem beyaz krem yapısı ve kortizon içermeyen formülüyle kaşıntıyı yatıştırır ve cilt bariyerinin yeniden yapılandırılmasını sağlar. Bu sayede cildi iyileştirir ve kaşıntı hissini giderir.

 

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem ciltte:

-kuruluk

-atopik dermatit

-ekzema ve

-alerjik reaksiyonlar kaynaklı oluşabilecek kaşıntı ve kızarıklığı giderir, cildi rahatlatır. ...;

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem  cilt bariyerini lamellar lipid teknolojisiyle güçlendirir. Bu teknoloji sayesinde, tahrişe karşı doğal bir koruma oluşturan cildin kendi lipid tabakaları güçlenir ve bu da kaşıntı ve kızarıklığın giderilmesini sağlarken cildin yenilenerek düzelme sürecini de destekler.

 

Kaşıntı nedir ve Nasıl tedavi edilir?

Kuruluk, atopik dermatit/ekzema, alerjik cilt reaksiyonları ve pek çok farklı tahriş ciltte kızarıklık, şişlik ve kaşıntıya neden olabilir.

Bu gibi durumlarda, karniye tabakasını, yani cilt bariyerini oluşturan lipidler zarar görür ve kaşıntı tetiklenebilir. Temel olarak seramidlerden oluşan bu lipidler tahrişe karşı doğal bir koruma oluşturur.

Bu koruyucu bariyer zarar gördüğünde, cilt su kaybeder. Bu durum ciltte kuruluk ve kaşıntıya sebep olur.

Savunmasız cilt bariyeri cildi tahrişe neden olabilecek irritanların vücuda girişine engel olmakta zorlanır ve bu durum daha fazla kaşıntıya sebep olur.

Dolayısıyla kuruluk, atopik dermatit/ekzema, alerjik cilt reaksiyonları ve diğer farklı cilt tahrişleri gibi durumlarda, Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici

Krem gibi özel bir krem ile koruyucu cilt bariyerinin yeniden yapılandırılmasıyla kaşıntının giderilmesi tedavinin önemli bir kısmını oluşturur.

 

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem cilt bariyerini nasıl onarır?

Cilt bariyeri cildin en dış kısmıdır ve katmanlı lipid tabakalarından oluşan güçlü organize bir yapı sergiler. Bu katmanlardaki başlıca lipidler seramidlerdir.

Bu katmanların arasında yer alan doğal nemlendiriciler suyu cilt bariyerine bağlar ve bu sayede cildin nemli kalması sağlar.

 Özel lamellar lipid teknolojisiyle tahriş ve kaşıntıyı giderir.

Ayrıca seramidler gibi cildin kendi lipid yapısına benzeyen katmanlı yapıya sahip lipidler içerir.

Katmanlı lipidler cilde nüfuz ederek, cilt bariyerinin zarar görmüş kısımlarına tutunur ve bu şekilde cildin eski sağlıklı haline kavuşmasını sağlar.

Cilt bariyeri zarar gördüğünde kaşıntıya sebep olduğundan, cilt bütünlüğünün bozulmaması önemlidir. Uzun süreli nemlendirme cildin iyileşmesine yardımcı olur ve böylece kaşıntı ve tahriş azalır. Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem, ayrıca gliserin gibi suyu tutarak sağlıklı cilde bağlayan doğal nemlendiriciler de içerir.

Cilt bariyerini nemlendiren Pro-vitamin B5 tarafından desteklenen bu etki cildin doğal yenilenme süreci için en uygun koşullan sağlar. 

•Lamellar lipid teknoloji sayesinde cilt bariyerindeki katmanlara benzer lipidler (örneğin seramidler) sağlar

•Nemlendirmeyi arttırmak için doğal nemlendiriciler sağlar

•Doğal bakım lipidleri sağlar

Bu, cilt bariyerinin yeniden yapılandırılmasına yardımcı olarak kaşıntının giderilmesini sağlar.

BepantholSensiderm Kaşıntı Giderici Krem nasıl kullanılmalıdır?

BepantholSensiderm Kaşıntı Giderici Krem bebekler, çocuklar ve yetişkinlerde cilt tahrişlerine bağlı oluşabilecek kaşıntı ve kızarıklıkların giderilmesi için geliştirilmiştir. Açık yaralarda kullanımı uygun değildir.

Bu tür deri tahrişleri, kuruluk, atopik dermatit, ekzema ve alerjik reaksiyonlar gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır.

Kaşıntı Giderici Krem ne zaman kullanılmamalıdır?

Ürünün içerdiği maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı bilinen kişilerde kullanılmamalıdır. Eğer alerjik reaksiyon gelişir ise, ürünü kullanmayı bırakınız.

Açık cilt yaralarında kullanmayınız.

Gebelik ve emzirme döneminde kullanılabilir mi?

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem gebelik ve emzirme döneminde kullanılabilir.

Emzirme döneminde kullanıldığında: bir sonraki emzirme öncesinde kremden herhangi bir kalıntı kalmayacak şekilde silinmesi önemlidir. 

Dikkat edilmesi gereken diğer hususlar

Bebekler üzerinde kullanımı güvenlidir. Ancak geniş yüzeylerde veya uzun süreli      kullanım durumunda bir doktor veya eczacıdan tavsiye alınması önerilmektedir

 Herhangi bir cilt reaksiyonu oluşması durumunda kullanmayı bırakınız ve gerekirse doktor veya eczacınıza danışınız.

 Herhangi bir enfeksiyon belirtisi görüldüğünde doktor veya eczacınıza başvurunuz.

 Sadece harici kullanım içindir.

 

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem derinin hassas lipid katmanlı yapısına zarar verdiği bilinen emülsifiye edici madde içermez Kaşıntı Giderici Krem tahrişe neden olduğu bilinen koruyucu ve parfüm içermez.

Dolayısıyla Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem üç yolla cildin doğal yenilenme sürecine dahil olarak kaşıntıyı rahatlatır:

Çocukların göremeyeceği ve erişemeyeceği yerlerde saklayınız.

Son kullanma tarihiyle uyumlu olarak kullanınız. Göze uygulanamaz.

25°C altındaki oda sıcaklığında saklayınız.

 

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem'in herhangi bir olası yan etkisi var mıdır?

Tavsiye edildiği şekilde kullanıldığında, yan etki göstermesi beklenmez.

Ancak, dermatolojik ürünler kullanılırken bölgesel cilt reaksiyonları ortaya çıkabilir. 

 

Bepanthol Sensiderm Ürün Bileşenleri:

Aqua, Caprylic/CapricTriglyceride, Glycerin, Pentylene glycol, Olea Europaea Fruit Oil, Panthenol, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter,

Glyceryl Stearate Citrate, Limnanthes Alba Seed Oil, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Ceramide 3, Sodium PCA, Squalane, Stearyl Glycyrrheti-nate, Carbomer, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Hydroxyphenyl Propamidobenzoic acid

 

Detay İkonlar
Müşteri Hizmetleri 0530 775 05 01
Detay Paylaş Sosyal Medya
Yasal uyarı

YASAL UYARI

TAKVİYE EDİCİ GIDALAR HAKKINDA UYARI

Işıklı ve nemli ortamdan uzak, oda sıcaklığında, çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. Tavsiye edilen kullanım miktarlarını aşmayınız. Beklenmeyen herhangi bir yan etkide doktorunuza ya da en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz. Yönetmelik gereği, internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle; sitemizde satışı gerçekleştirilen ürünlere ilişkin, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. Dermolist.com aracılığı ile satılan Takviye edici gıdalar İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesinde veya tedavi amacıyla tavsiye edilemez ve kullanılamazlar. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemezler. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Hamilelik emzirme dönemi, hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza başvurunuz. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

KOZMETİK / DERMOKOZMETİK ÜRÜNLERİNDE TANITIM VE SAĞLIK BEYANI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARI

Kozmetik / Dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. Kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, Hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde belirtilen açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz.